MAYB Photos 2016

To see photos from this year's tournament, including the 3 point shootout, dunk contest, dinner, speakers, and winners, check out our facebook page!

Boys

Girls

 

Boys

4th Grade Boys

1st Place - Tryon

 

2nd Place - SD Network A (No Photo)

 

5th Grade Boys

1st Place - SD Network

 

2nd Place - Team Pentagon Bertram

3rd Place - BBA Force Hennen

 

6th Grade Boys

1st Place - Hoffman Hoop's Academy

 

2nd Place - Venom

 

3rd Place - Eagles United

 

7th Grade Boys-Blue

1st Place - Sioux Falls Chargers

 

2nd Place: MN Heat Allen

 

3rd Place: Mitchell Elite

 

7th Grade Boy's-Gold

1st Place - Eagles United

 

2nd Place - SW Iowa Select

 

3rd Place: Iowa Xtreme

 

8th Grade Boys-Blue

1st Place: Eagles United

 

2nd Place: BBA Force

 

3rd Place: South Dakota Heat

 

8th Grade Boys-Gold

1st Place - Dakota Niners 14U

 

2nd Place - 

 

3rd Place - Dakota Warriors

 

9th/10th Grade Boys-Blue

1st Place - Iowa Select Red

 

2nd Place - SD Storm

 

3rd Place - Iokata Jazz

 

9/10th Grade Boys-Gold

First Place: BBA Force Hennen 16U

 

2nd Place: BBA Force Hennen 15U

 

3rd Place: Game Changer

 

11/12 Grade Boys-Blue

1st Place - Norfolk Area D-League Black

 

2nd Place - Dakota Niners 17U Select

 

3rd Place - Central Cobblers

 

11/12 Grade Boys-Gold

1st Place - Tryon

2nd Place - Iowa/SD Express

 

3rd Place - Dakota Niners 17U Elite

 

 

Girls

3rd/4th Grade Girls

1st Place - SD Network

 

2nd Place - Team Brandon

 

5th Grade Girls

1st Place - ND Storm

 

2nd Place - IA Hoopla Blue

 

3rd Place - Black Hills Unite

 

6th Grade Girls

1st Place - KFD Swish

 

2nd Place - Husker Elite Red

 

3rd Place - SD Network

 

7th Grade Girls

1st Place: Iowa Barnstormers 

2nd Place: Nebraska United

3rd Place: Maximum Capacity

 

8th Grade Girls-Blue

1st Place - Iowa Lady Barnstormers West

 

2nd Place - IA Hoopla

 

3rd Place - SD North Stars 14U Hansen

 

8th Grade Girls-Gold

1st Place: Dakota Niners 14U

 

2nd Place: South Dakota Wizards

 

9/10th Grade Girls-Blue

1st Place - SD Wizards

 

2nd Place - Dakota Chaos

 

3rd Place - NEN Sparks

 

9/10th Grade Girls-Gold

1st Place - Dakota Shockers

 

2nd Place - BBA Force Jim

 

3rd Place - Dakota Niners 16U

 

11/12th Grade Girls

1st Place - IA Hoopla Blue

 

2nd Place - SD North Stars 17U

 

3rd Place - Northeast Nebraska Bullets